Wszystko co powinniście wiedzieć o

Uniwersum "Vasharotha"

***

Pustka. Bezmiar.

Wszechmocna i wszechobecna moc magiczna boskiego panteonu. Z tych materii powstał świat, który znamy… Tak powstało Erethreis.

Mówi się, iż wielkie rzeczy często powstają pod wpływem przypadku, jednak historia ta winna być zwana nie tyle przypadkiem, co boskim kaprysem. Opowieścią o pokazie siły oraz pychy. Zbrodni podyktowanej miłosierdziem i niezasłużonej karze…

Erethreis to świat pełen magii, skarbów, zagadek oraz niewyjaśnionych tajemnic. Za niezmierzoną ilością magicznej energii wypełniającej wszelkie istoty, zwierzęta i przedmioty, kryje się jednak coś więcej… Coś, o czym zwykli śmiertelnicy nie mają prawa wiedzieć.

Saga „Vasharoth” odkryje przed Wami najciemniejsze, najbardziej skryte zakamarki Erethreis. Każdy z nadchodzących tomów zaskoczy zupełnie nowymi aspektami tego magicznego świata. Zajrzyj na wiki, by poznać te, które pojawiły się w „Ścieżkach Przeznaczenia”, pierwszym tomie sagi. Uważaj na spoilery! 

Instagram

@vasharoth

Facebook

@Vasharoth

TikTok

@vasharoth

Spotify

Dedykowana playlista

Lubimyczytać.pl

Przeczytaj lub napisz recenzję!

Goodreads

Przeczytaj lub napisz recenzję!

tom pierwszy sagi

Vasharoth: Ścieżki Przeznaczenia

Bo każda historia ma swój początek. Pierwszy tom stanowi wstęp do świata, w którym fabuła główna przemyka w tle.

Poznacie w nich pięciu z siedmiu głównych bohaterów, ich charaktery, motywacje i cele, a wszystko w anturażu przesyconego magią świata Erethreis, w którym nie wszystko jest czarne lub białe…

Magia, magiczne artefakty, cudowne stworzenia, mnogość ras, a w tym wszystkim pojedynki, przygoda i historia, w której nie wszystkie wątki kończą się happy endem. 

Debiut młodych autorów – S. J. Brennenstuhla oraz K. W. Janoska. Pełna akcji, emocji oraz niesamowitych ilustracji spod pióra samej autorki – Kasi, znanej pod pseudonimem Beshauke. Daj się ponieść przygodzie!

tom drugi sagi

Vasharoth: Grzechy Przeszłości

Wraz z pierwszym tomem tworzą solidny fundament dla całej sagi Vasharoth.

Najjaśniejszy ze wszystkich tomów – pełen humoru, przepełniony światłem, który czasem ustępuje ciemności.

Po wydarzeniach ze Ścieżek Przeznaczenia nasi bohaterowie przemierzają zaklęte krainy Erethreis, by dotrzeć do Luvv – miasta, w którym wszystko ma się wydarzyć. W Gildii Poszukiwaczy ścieżki siedmiu bohaterów w końcu się przecinają, a machina przeznaczenia zostaje wprawiona w ruch. Jednak nie wszystko układa się zgodnie z ich oczekiwaniami…

Co stanie się, kiedy Syrius, Annabel, Souji, Beatrice, Seth, Elizabeth oraz Vivien staną ze sobą twarzą w twarz? Czy będą potrafili zrozumieć uczucia drzemiące w ich wnętrzach? Co tak naprawdę się za nimi kryje…?

Poznajcie prawdę o przeznaczeniu w “Grzechach Przeszłości”, drugim tomie sagi Vasharoth.

To oni!

Główni bohaterowie

Poznajcie ich lepiej i znajdźcie bratnią duszę, która towarzyszyć będzie Wam podczas lektury całej sagi.

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Kliknij, by przejść na vasharothową wiki:

Souji

20-letni przywoływacz, mag iluzji. Jeden z najważniejszych członków Gildii Poszukiwaczy, który ponad wszystko ceni sobie artefakty.

Annabel Bavis

21-letnia pół-demonica o dominującym charakterze, która stara się odszukać siebie. Włada demonicznym łukiem.

Beatrice Angello

Zawsze radosna, pełna wiary i nadziei 19-latka władająca magią wiatru. Często zbyt naiwna i egzaltowana, lecz pełna dobroci.

Seth Vilijow

18-latek, który od małego wychował się w górach. Dysponuje zbyt silną do opanowania mocą magiczną.

Vivien Mori

Inteligentna, kochająca książki, wiedzę oraz alchemię 13-latka. Rozwija swoje źródło magii uzdrawiania.

Syrius Silverline

22-letni spadkobierca tronu Tisilei. Włada magią ciała, która daje mu niezwykłą siłę oraz witalność. Opiekuńczy i odważny.

Elizabeth Elwood

17-letnia szalona wynalazczyni z Keswick. Córka rodziny Elwood, działającej w podziemiu.

Vasharoth to nie tylko fabuła

W to co zawiera w sobie każdy egzemplarz książki włożyliśmy całe serca!

Wewnątrz, prócz ilustracji spod ręki Kasi, znajdziecie dodatkowe treści: dopełnienia, które pomogą Wam poznać świat Erethreis, ciemne strony bohaterów, które są ich swoistymi monologami wewnętrznymi, mapy, słowniczek, zapis fonetyczny najważniejszych nazw…

Każdy z rozdziałów opatrzony jest symbolem występujących w nim głównych bohaterów, datą oraz miejscem akcji. Pragniemy, aby odkrywanie świata Erethreis nie było jedynie ucztą dla duszy, ale także dla oczu. Zrobimy wszystko, by każdy z siedmiu tomów nie ustępował poprzedniemu!

by zaostrzyć apetyt

Wybrane cytaty z Vasharotha

— Joł! — przywitała się, uśmiechając i podnosząc dłoń.
Seth zaczął przyglądać się Elizabeth z nieukrywaną podejrzliwością.
Kompletnie nie pasowała mu do opisów, jakie słyszał wcześniej od
dziewczyn. Była wyższa od Beatrice, ale niższa niż Annabel. Dodatkowo
miała drobną, patykowatą budowę i uśmiechała się tak mocno, że nie
mogła być zła.
— Taka mała? — wyrwało mu się.
— KTO JEST, KURWA, MAŁY? CHCESZ DOSTAĆ W RYJ,
PATOLCU Z LASU? — Elizabeth ruszyła do przodu, ale Annabel
i Beatrice ją złapały.

Vasharoth: Grzechy Przeszłości
Rozdział XIV – Gdy ścieżki się przecinają
str. 218

O mojej przeszłości przypomina mi szrama przecinająca lewe oko.
Do przyszłości prowadzą mnie przyjaciele, którzy starają się odmienić los nekromanckiego wynaturzenia. Kim teraz jestem? Wciąż tego nie wiem. Poszukuję siebie, snując się po świecie i próbując żyć jak zwykły człowiek.
Jem, piję, oddycham… Więc czy mogę się nim nazywać? Kupuję błyskotki i drogie łachy, żyję w społeczeństwie.
Jednak podświadomie podążam ścieżkami, wydeptanymi przez tych, którzy zgotowali mi ten los. Część z nich wciąż żyje, zaśmiecając świat. Szukam ich. Kroczę przed siebie, zostawiając za sobą tylko morze krwi.

Śmierdzącej, nekromanckiej krwi.
Tak jak przystało na potwora…

Vasharoth: Ścieżki Przeznaczenia

Czarna strona Annabel

str. 85

Seth ciężko oddychając, […] przysunął się do machającego stworzenia. Wyciągnął przed siebie rękę z rybą, a seelvi złapał ją i połknął niemalże natychmiast. Jego duże czarne oczy zabłysnęły niczym iskierki na nieboskłonie. Zwinnie wskoczył na głowę przestraszonego Setha, klepiąc z radością obydwiema płetewkami.
— Auu, auu, auu! — rozległo się szczekanie stworzonka, które w tym samym momencie zabłysło złotym światłem, wykonało sus z półobrotem i wyskoczyło za burtę. […] Gdy tylko seelvi znalazł się w wodzie, jego kulkowate ciałko wydłużyło się, a z tyłu pojawiły się dwie przezroczyste i bardzo długie, niemalże metrowe płetwy. W powietrzu czuć było przyjemny i świeży zapach, otulający zmysły każdego na statku.

Vasharoth: Grzechy Przeszłości
Rozdział III – Asymilacja
str. 52-53

Źródło prawdy odnajdziesz jedynie między wierszami.